Кількість
|
Вартість
|
||
|
Регулятор тиску або по-іншому, редуктор тиску - це пристрій, який призначається для стабілізації та зниження тиску у водо-, газо- та інших трубопроводах з різними середовищами. Регулятори тиску захищають підключене до трубопроводів обладнання (сантехніка, пральні машини, бойлери, газові станції, газові плити), що постійно під впливом високого тиску. Також, редуктори тиску дозволяють отримати рівний і плавний натиск, що позитивно позначається на довговічності роботи приладів при недопущенні гідроудару, а також дозволяє рівномірно витрачати газ (наприклад, газові котли) без різких стрибків.
За типом конструкції редукційні клапани води поділяються на поршневі та мембранні. Головна їхня відмінність у робочому механізмі, який відстежує тиск води.
У поршневому редукторі поршень приводить в дію запірний елемент в результаті взаємодії двох протилежних сил: з одного боку - це тиск води на виході з редуктора (дія спрямована на закриття клапана), з іншого боку - це тиск пружини, що залежить від робочого тиску ( дія спрямована на відкриття клапана). Клапан відкривається, коли залежно від необхідної витрати води тиск під поршнем падає і починає переважати сила тиску пружини. Ступінь відкриття клапана пропорційна значенню миттєвої витрати потоку, що проходить через нього. Коли потік перекривається і вода на виході досягає тиску, який може подолати силу тиску пружини, запірний елемент піднімається і закриває клапан. Необхідний тиск можна встановити шляхом регулювання калібрувального гвинта, який стискає пружину більшою чи меншою мірою.
Принцип дії мембранного редуктора тиску аналогічний поршневому, тільки замість поршня елементом регулювання тиску виступає мембрана. Мембрана (діафрагма) виконана зі спеціального еластомеру і не схильна до корозії. Основною відмінністю від поршневого редуктора є відсутність тертьових елементів, що забезпечує більш тривалий термін служби.